środa, 17 lipca 2013

Dzieciństwo

Wakacje na wsi.
Kiedy byłam mała wakacje dla mnie oznaczały jedno - wyjazd do Babci... do kamienicy ze wspaniałym strychem (po którym buszowaliśmy w czasie deszczu), do cudownego podwórka które nie miało przed nami żadnych tajemnic i do babcinego ogródka, pełnego pachnących owoców i kwiatów... Tyle lat minęło od tamtej pory.

Dzisiaj patrzę na swoje dzieci jak brudne po same uszy śmigają po zaroślach, budują domy pod zieloną koroną drzew, taplają się w wodzie, błocie i brudnymi rękami pakują owoce prosto do ust... Zero higieny, 100% wolności i szczęścia:) To wszystko przypomina mi wakacje u Babci. I wzruszam się. A dzieciaki nie rozumieją o co matce chodzi;):)


2 krzaki czerwonej porzeczki, krzak agresu, kilka na wpół zdziczałych wiśni i malinowy zagajnik koło szopy a owoce dzieciaki podjadają non stop, od ponad miesiąca ... czary jakieś czy co? :) Nie cięte, nie pryskane, nie nawożone... Ciekawe dlaczego dobre rady przez płot brzmiały "wyciąć wszystko w pień bo stare i nic nie warte";):D Czyżby powód był ten sam, dla którego rolnikom "paaaaani, dziś nic się nie opłaca!"?
Nawet dla siebie?;):)


***
Z życia rodziny: Antoś jest chyba posiadaczem największej kolekcji placków na ciele po ukąszeniach komarów. Głaszczę tego mojego smyka i mówię: Pogryzły Cię synku, co?  Antoś: takie życie mama:):)

5 komentarzy:

 1. Jakbyś pisała o moich dzieciach :) Ściskam mocno :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Hej :) zapraszam do mnie na Candy, do wygrania ozdobna tablica do pisania :) Poza tym z okazji otwarcia sklepu 10% rabatu, pozdrawiam i zapraszam. Pastelowy domek

  OdpowiedzUsuń
 3. Oj o moim dzieciństwie piszesz :) mam nadzieję, że mój synek też będzie tak chętnie zajadał owoce prosto z krzaczka :)
  Będąc jesienią na wsi zobaczyłam jak u sąsiadów wycinają stary przydomowy sad z papierówkami i małymi gruszkami, które pałaszowaliśmy w dzieciństwie. Nie mogłam na to patrzeć, biorąc pod uwagę, ze drzewa nadal rodziły dużo owoców. Sad przestał istnieć a właściciele mają 7 dzieci....

  OdpowiedzUsuń
 4. siostro ...........mam już taką poznaną w sieci którą siostrą zwię bo myśli i mówi jak ja ...zdaje się że mi się rodzina powiększa :)))))))))))

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...